דרשה שבועית

לקראת סוף שנה אזרחית, יש מקום לסקור את ההישגים של השנה החולפת. במאמר כאן ניתן לראות שהחברה הישראלית מקבלת יותר מאשר בעבר את הנוכחות הלגיטימית של התנועות הליברליות בארץ.
 
בברכת שלום, אנו גאים לראות שהדבר הראשון שרשום הוא התקדים ההיסטורי של "בג"ץ" מירי גולד, שהוביל להחלטה שרבנים של קהילות לא אורתודוקסיות זכאים לקבל עזרה כספית למשכורות.
 
אולי באופן לא ישיר, החלטה זו השפיע על מועצה אזורית גזר להציע לקהילתנו עזרה, דרך משרד הדתות, במימון בית כנסת יביל. בסוף שנת 2014 אנו ראינו את תחילת העבודה להנחת יסודות בנייה.
יש גם הבטחה מקרן קיימת לישראל לעזור לנו עם פיתוח ונוי.
אנו אסירי תודה לכל הגורמים שעזרו לנו להגיע לזמן הזה: מועצה אזורית גזר, התנועה הרפורמית בישראל ובחו"ל, קק"ל, חברי הקהילה, תורמים נדיבים מהארץ ומחו"ל, עם תודה מיוחדת לרכזת הקהילה שלנו, דפנה פלדמן.
אנו תקווה שעד סוף 2015 נוכל לספר שאנו כבר פועלים בתוך המשכן החדש שלנו. הצלחנו לגייס תרומות כדי לקנות את הבניין דרך המועצה. בשנת 2015 האתגר שלנו הוא לגייס עוד תרומות עבור פנים הבניין.
 
עוד תחום של השיג הוא בהפעלת המפגשים בין נשים ערביות ויהודיות. לקראת 2015 נתחיל את הקבוצה השלישית. שיתוף הפעולה עם "הבית הפתוח" ברמלה ועם המרכז הרוחני בנוה שלום הוא חשוב ונפלא.
 
בנושא של יחסים בין-דתיים, אנו מרחיבים את מעגל ההיכרות והפעילות עם בני האושר באמאוס, יחד עם קהילות ממודיעין-רעות-מכבים.
 
עבודה עם עולים חדשים ברמלה ממשיכה. השנה שינינו את המתכונת קצת. עדיין יש לנו קשר ישיר עם הקהילה היהודית בקנסס סיטי, אך הפעם עם העזרה התפעולי של הסכנות היהודית. השנה היו מפגשים עם ילדי בית ספר ומשפחותיהם סביב חגי ישראל. אנו מקווים להמשיך את העבודה הברוכה הזאת גם בשנת 2015.
 
נגביר את האור ונשאב כוחות מהניצחונות עד כה. נמשיך בפעילות במלוא המרץ גם השנה. לשנה אזרחית טובה, צודקת, שיוויונית ומעוררת תקוה.
 

26.12.14 על ידי הרב מירי גולד